Kaligrafická joga

Kaligrafická yoga je súčasťou kaligrafického zdravia. Jeho zakladateľom je Master Zen Hua Yang. Pochádza z rodiny Mian Yang, v ktorej sa viac ako 400 rokov praktikujú a dedia metódy energetických techník. Systém Yang Mian je formou Gong Fu/Kung Fu , systému bojových umení, ktorý sa v kaligrafickej yoge využíva na vnútorné liečenie tela. V kaligrafickej yoge sa spájajú štyri holistické učenia: Tai Chi, Qi Kong, Indická yoga a čínska kaligrafia. Práca s duchovnými systémami v priebehu posledných 16 rokov priviedli Majstra Yanga k súčasnej podobe kaligrafickej yogy.

Pri cvičení kaligrafickej yogi pracujeme s jemnou životnou energiou Qi, ktorú posilňujeme vedomým dýchaním do miesta nazývaným dantien - miesto tri prsty pod pupkom, ktoré je naším druhým mozgom. Dantienovým dýchaním prichádza k okysličovaniu krvi, čo znamená viac energie pre každú bunku v našom tele. Telo sa stáva ohybnejším a ľahším. Počas cvičenia sa dych a pohyb spájajú v jedno bez myšlienok a kontroly. Prichádza k väčšiemu precíteniu vlastného tela a spájanie sa s vlastnou podstatou. Tak ako sa ryba pohybuje vo vode ľahko a bez akejkoľvek námahy a tak ako sa bez námahy a napätia pohybujú deti, tak je pre kaligrafickú yogu pohyb plynulý, ľahký, jednoduchý a intuitívny. Nastáva vnútorné liečenie , na fyzickej aj mentálnej úrovni, pocit pokoja, harmónie a šťastia. Ochorenia ako astma, problémy s platničkami, bolesti svalov a aj staré zranenia sa zmiernia, či dokonca úplne eliminujú. Pohyb sa stáva slobodnejší a voľnejší tým ako sa telo stáva silnejším, zdravším a vyváženejším.

Level 1 - Basic 1
Basic 1 je vstupnou bránou do kaligrafickej yogi. Ako prvé sa učíme správne pracovať s dantienom a vedome dýchať celým telom. Pomalým dýchaním do bruška sa začíname spájať s červenými krvinkami a našim telom. Základné cviky sú zamerané na uvoľňovanie napätia postupne v celom tele, pôsobia detoxikačne, zlepšujú spánok, zbavujú bolesti v chrbtici, posilňujú všetky vnútorné orgány, najmä pečeň a obličky. Ak cítite, že potrebujete zmenu v živote, ste vystresovaní a unavení, máte sedavé zamestnanie, potrebujete sa zotaviť a zosilnieť, pri Basic 1 zmenu zaručene ochutnáte.

Level 1 - Basic 2
Basic 2 môžeme nazvať aj terapiou tela. Cviky sú dlhšie a fyzicky náročnejšie, čo práve možňuje dostať sa počas ich cvičenia hlbšie do svojho vnútra, viac sa nacítiť na napätie a uvoľniť fyzické a mentálne bloky. Pohyb sa stáva vnútorným tancom. Už počas cvičenia cítime ako sa telo stáva pružnejším, ohybnejším. Sú vhodné a obľúbené pri trénovaní modeliek či profesionálnych tanečníkov. Ak chcete dosiahnuť jemnosť v pohybe, pružnosť tela a zbaviť sa blokov na fyzickej či mentálnej úrovni, je Basic 2 tá pravá voľba.

Level 2 - Basic 3 QiGong
Počas cvičenia QiGongu prichádza väčšie pochopenie, čo sa skrýva za samotným pohybom jednotlivých cvikov, ktoré sú jednoduché a viac statické. Pomalým dýchaním prichádza k hlbšiemu vedomému spojeniu tela a duše. Tento stav prináša uvoľnenie napätia najmä v hlave a v chrbtici. Po cvičení prichádza citeľné uzemnenie a harmónia. Odporúča sa pri mentálnom vypätí, vyhoretí a vyčerpaniu zo stresu. Ak sa chcete dotknúť svojej podstaty, rozpustiť negatívne ego a prísť do stavu prázdnej mysle, cvičením QiGongu sa vám to podarí.

Termín: utorky 18:00- 20:00 (pokročílí a začiatočníci)
Lektorka : Martina Tarabčáková
Kontakt:
+421 918 545 199, martina.tarabcakova@googlemail.com

KDE:
Kde: Smaragdová sála
2. poschodie
zvonček: Hagia Sofia
 

Termín: utorky 19:15- 20:45 (úplní začiatočníci)
Lektorka : Lenka Strmeňová
Kontakt:
+421 949 745 237, lenka.strmenova@gmail.com

Tešíme sa na vás.