Joga MAMA

09.12.2018

Pozrieme sa na pravdepodobne najjedinečnejšiu transformačnú skúsenosť v živote ženy z pohľadu jogy a ajurvédy.

#1 Tehotenstvo: Budeme sústrediť na tieto témy:
(nielen ásanová) jogová prax počas jednotlivých trimestrov, ale aj pranajáma, meditácia, v rámci #1 aj príprava na pôrod. Ako cvičiť, čo cvičiť, či cvičiť. Pranajámy proti nevolnosti a pri prehriatí. Rôzne nástroje meditácie. Naladenie sa na dieťa. Ako si udržať dobré trávenie a celkový režim podľa jednotlivých mesiacov a trimestrov z pohľadu jogy a ajurvédy. Život a pohyb s rastúcim bruškom, výber pôrodnice, praktické tipy a triky materstva v modernej dobe. 

#2 Pôrod: Budeme sa sústrediť na tieto témy:
príprava na pôrod: ásany, pranajáma, meditácia. Naladenie sa na dieťa. Ako zvládnuť posledné týždne pred pôrodom, ako zvládnuť pôrod a najmä prvé hodiny a dni po. Výber pôrodnice, praktické tipy a triky materstva v modernej dobe.

#3 Šestonedelie: Budeme  sa sústrediť na tieto témy:
postpartum a šestonedelie: tzv. štvrtý trimester. či cvičiť, čo cvičiť: ásany, pranajáma, meditácia. Panvové dno kde si? :) Naladenie sa na dieťa. Nová etapa v živote, výzvy s ňou spojené. Ako zvládnuť prvé týždne po pôrode, ako znovu naštartovať trávenie, ako mať dostatok materského mlieka a energie, ako zvládnuť najlepšie spánkový deficit, ako sa vyhúť depresii, ako zvládnuť zádrhely s dojčením, rodičovstvo z pohľadu jogy a ajurvédy a iné praktické tipy a triky materstva v modernej dobe.

Upozornenie: Seminár je vhodný iba pre osoby s vlastnou jogovou praxou. Tehotné alebo netehotné :)

Dátum:

11.11. 9:00-12:00 #1 Tehotenstvo

25.11. 9:00-12:00 #2 Pôrod

9.12 9:00-12:00  #3 Šestonedelie

Cena: 36 eur
Pri účasti na všetkých 3 seminároch cena: 96 eur

Vedie: Martina Cifra Krížiková

Nahlasovanie cez info@shala.sk

Martina Cifra Krížiková má za sebou skoro 3 roky od narodenia dcéry. Rada by sa podelila o všetky svoje nadobudnuté skúsenosti a informácie, ktoré si pracne naštudovala, osvojila a praktizovala. Cieľom semináru je uľahčiť iným ženám cestu jogy a zorientovať ich v komplexnej problematike výrazne poznačenej chaotickými (dez)informáciami na internete. Viac o nej na www.martina.yoga

Najbližší termín akcie: nedeľa 09.12.2018 o 09:00-12:00