Loona Dance - ochutnávka

08.01.2019

Milé ženy
Ak ste niekedy počuli o Loona dance, ale zatial neviete čo to vlastne je, srdečne vás pozývam na ochutnávkovú lekciu. Okrem tanca, ktorý je pre nás najrýchlejším prostriedkom k spojeniu s našou ženskou dušou a telom si porozprávame niečo o menštruačnom a lunárnom cykle a ako to s nami ženami súvisí. Povieme si o ženských archtypoch, ženských a mužských energiách a vlastne o všetkom, čo vás bude v tomto smere zaujímať.

A samozrejme si aj poriadne zatancujeme 💃😉

Loona dance je tanečná meditáca pre ženy - prežitkový tanečný koncept, ktorý môžme nazvať aj tancom lona alebo maternice. Počas tanca kladieme práve na ňu veľký dôraz ako aj na pocit prítomnosti, byť teraz a tu plným vedomým v tele. Lono je centrom našej ženskej sily, kreativity, sexuálnej energie, inštinktívnej intuície a my ich budeme práve tancom v sebe rozvíjať. Sú to jednoduché monopohyby, rozvíjajúce pravú hemisféru, uvádzajú nás do pocitu hlbokého kľudu a relaxácie. Vedú nás do nášho stredu, k vnímaniu seba, svojho tela a vnútorných pocitov, ktoré pri tanci prežívame a tiež nás spájajú s našim vnútorným vedením - intuíciou.

Tancom oživujeme a uvoľňujeme celú panvovú oblasť, aktivujeme panvové dno, jemne masírujeme ženské orgány. Zlepšuje sa celkové držanie tela jeho pružnosť. Pri pravidelnosti sa upravujú gynekologické potiaže, nepravidelnosť a bolestivá menštruácia, bolesti bedrových kĺbov, problémy s otehotnením a tiež prispieva k zlepšeniu sexuálneho života.

Celým tanečným konceptom sa prelína energetická vlna lunárneho/ženského cyklu t.j. panna, matka, čarodejka a vedma. Tieto energie má v sebe každá žena, sú cyklické a práve prostredníctvom tanca sa na ne v sebe naladíme, precítime a zvedomíme si, v ktorej sa cítime ako doma, a ktorej naopak priestor veľmi nedávame.

Pokiaľ všetky tieto energie v sebe prejavujeme, vzniká celistvé zdravé a vyvážené ženstvo vo všetkých jeho podobách a naša životná energia nie je blokovaná.

Pomáha nám rozvíjať sebalásku, ktorá je postavená na sebavedomí, sebadôvere a sebaúcte.

Prináša nám radosť, uvoľnenie mysle, odbúrava stres, zyvšuje sebavedomie, úctu a rešpekt k vlastnému telu, sebalásku a sebaprijatie. Otvára, harmonizuje a rozvíja 1. a 2. čakru, prebúdza v nás životnú energiu.

Na lekciách Loona dance zažijete:
TO, o čom se tu nepíše
TO, čo je skryté a nie je hneď vidieť
TO, čo nejde slovami dobre vyjadriť

Tancuje sa v štýle orientu, Afriky, Havaja, Egypta, primitívnej expresie, pravohemisférového šamanského tanca. K prepojeniu so ženstvom prichádza aj prostredníctvom, hlasu, spevu, kresby, vizualizacie alebo prácou s dychom.

Je to vhodné pre ženy všetkých vekových kategórií, predchádzajúce skúsenosti s tancom vôbec nie sú potrebné.

Čo si priniesť so sebou:
Ľahké tanečné oblečenie, najlepšie dlhú sukňu alebo šaty, šatku na oči, bedrovú šatku s peniažtekmi, ak máte. Tancujeme na boso :-)

Vstup na túto ochutnávku je dobrovoľný, odporúčaný 8€

Kedy: 8.1.2019 o 18:00-20:00

Lekciu vedie akreditovaná lektorka Loona Dance: Zuzana Bubáková

Budem rada, ak mi dáte vedieť o svojej účasti aby som sa mohla pripraviť na adrese: zuzbubakova@gmail.com

Najbližší termín akcie: Utorok 8. január 2019 o 18:00-20:00