Loona Dance - tanečná meditácia pre ženy

13.11.2019

Prídite sa pretancovať ku svojej vnútornej ženskej sile a radosti zo života. Len tak byť, plynúť a zapáliť svoju vnútornú žiaru ☀️
Srdečne pozývam a teším sa

Loona dance je tanečná meditáca pre ženy - prežitkový tanečný koncept, ktorý môžeme nazvať aj tancom lona alebo maternice. Počas tanca kladieme práve na ňu veľký dôraz ako aj na pocit prítomnosti, byť teraz a tu plným vedomým v tele. Lono je centrom našej ženskej sily, kreativity, sexuálnej energie, inštinktívnej intuície a my ich budeme práve tancom v sebe rozvíjať. Sú to jednoduché monopohyby, rozvíjajúce pravú hemisféru, uvádzajú nás do pocitu hlbokého kľudu a relaxácie. Vedú nás do nášho stredu, k vnímaniu seba, svojho tela a vnútorných pocitov, ktoré pri tanci prežívame a tiež nás spájajú s našim vnútorným vedením - intuíciou.

Tancom oživujeme a uvoľňujeme celú panvovú oblasť, aktivujeme panvové dno, jemne masírujeme ženské orgány. Zlepšuje sa celkové držanie tela jeho pružnosť. Pri pravidelnosti sa upravujú gynekologické potiaže, nepravidelnosť a bolestivá menštruácia, bolesti bedrových kĺbov, problémy s otehotnením a tiež prispieva k zlepšeniu sexuálneho života.
Celým tanečným konceptom sa prelína energetická vlna lunárneho/ženského cyklu t.j. panna, matka, čarodejka a vedma. Tieto energie má v sebe každá žena, sú cyklické a práve prostredníctvom tanca sa na ne v sebe naladíme, precítime a zvedomíme si, v ktorej sa cítime ako doma, a ktorej naopak priestor veľmi nedávame.
Pokiaľ všetky tieto energie v sebe prejavujeme, vzniká celistvé zdravé a vyvážené ženstvo vo všetkých jeho podobách a naša životná energia nie je blokovaná.
Pomáha nám rozvíjať sebalásku, ktorá je postavená na sebavedomí, sebadôvere a sebaúcte.
Prináša nám radosť, uvoľnenie mysle, odbúrava stres, zyvšuje sebavedomie, úctu a rešpekt k vlastnému telu, sebalásku a sebaprijatie. Otvára, harmonizuje a rozvíja 1. a 2. čakru, prebúdza v nás životnú energiu.

Na lekciách Loona dance zažijete:
TO, o čom se tu nepíše
TO, čo je skryté a nie je hneď vidieť
TO, čo nejde slovami dobre vyjadriťTancuje sa v štýle orientu, Afriky, Havaja, Egypta, primitívnej expresie, pravohemisférového šamanského tanca. K prepojeniu so ženstvom prichádza aj prostredníctvom, hlasu, spevu, kresby, vizualizacie alebo prácou s dychom.

Je to vhodné pre ženy všetkých vekových kategórií, predchádzajúce skúsenosti s tancom vôbec nie sú potrebné.

Čo si priniesť so sebou:
Ľahké tanečné oblečenie, najlepšie dlhú sukňu alebo šaty, šatku na oči, bedrovú šatku s peniažtekmi, ak máte. Tancujeme na boso :-)

Dajte mi prosím vedieť ak sa chcete zúčastniť na mail adresu: zuzbubakova@gmail.com
Ďakujem

Príspevok : 12 €

Lekciu vedie akreditovaná lektorka Loona Dance: Zuzana Bubáková

Autorka tanečného konceptu: L. Kupcová
Foto: Z. Kodymová