Menopauza v živote ženy

17.02.2019

Ženy v tichosti, každá sama pre seba, prechádzajú týmto obdobím a zápasia so všetkým, čo prináša. Niektoré z nás majú šťastie, telá a životy sa preladia potichu, bez výraznejších prejavov. Niektoré prežívame naozaj búrlivé obdobia plné zmien a sme zaskočené reakciami tela a mysle, s ktorými často nevieme naložiť. Tak hľadáme prírodné prípravky, ktoré mám môžu zmierniť zdravotné problémy alebo zájdeme k lekárom a oni nám nasadia liečbu, ktorá môže, aj nemusí byť účinná. Dobrá správa je, že máme veľa rôznych možností, ako si pomôcť. To najdôležitejšie, čo v tomto období potrebujeme, je láskavý prístup a zvýšený záujem o seba.

Zmeny v nás aj okolo nás

V hlave sa nám vynára veľa tém, ktoré súvisia s týmto prechodovým obdobím. Vidím, že je pre ženy prospešné rozprávať sa o tom, čo všetko sa odohráva na psychickej a fyzickej úrovni ženy a ako si s tým vieme poradiť, zorientovať sa v tom, v sebe. Často sa ženám v tomto období v živote mení veľa vecí vo vonkajšom prostredí a ak vieme, že je to prirodzené, môžeme byť pokojnejšie. A k tomu sa prelaďuje naše telo a my môžeme byť veľmi emočne rozkolísané, môžeme sa cítiť veľmi zle fyzicky, čo môže byť náročné ustáť v každodennom živote. Prechádzame separačným procesom s deťmi, vystupujeme z rolí matky, ktoré nám dávali zmysel a nevieme, čím vyplniť prázdne miesta, cítime prázdno. Možno sa odkrývajú partnerské problémy, ktoré sme nechceli vidieť alebo nemali čas riešiť. Možno hľadáme spôsob sebarealizácie a menia sa nám pracovné oblasti. Otvárajú sa témy rôznych vzťahov, ktoré potrebujú nové podnety, odchádzajú ľudia, ktorým sme dôverovali. Je to obdobie prechodu, plné zmien v nás a okolo nás.

Vnímame viac svoje telo, prelaďuje sa a ukončuje svoje reprodukčné obdobie a s týmto procesom sa objavujú zdravotné problémy a vynárajú sa témy našej ženskosti. Možno sme začali chudnúť alebo priberať, zajedať svoju prázdnotu, možno sa cítime osamelé, máme strach, smútok, depresie. Začíname si uvedomovať starobu, nevieme, čo bude ďalej a obávame sa. Máme veľa otázok, na ktoré potrebujeme nachádzať odpovede a vytvárať si niečo nové. To sa nám začne dariť vtedy, keď začneme o všetkom v nás hovoriť, tým začneme robiť prvé kroky k niečomu novému. Tak vás vítam na tejto zaujímavej a dobrodružnej ceste menopauzou.

Stretnutie je pre ženy,
ktoré cítia, že témy menopauzy sa ich dotýkajú, potrebujú sa o niektorých veciach porozprávať, majú chuť dozvedieť sa niečo nové alebo sa podeliť o to, čo samé poznajú. Nemajú sa s kým o témach menopauzy porozprávať, inšpirovať sa vzájomne. Majú strach, že nie sú v poriadku, že nevedia, čo ďalej? Cítia sa zle a potrebujú urobiť nejakú zmenu.

Otázky, na ktoré budeme hľadať odpovede:
Čo všeko k nám prináša menopauza a ako môžeme vnímať toto obdobie?
Dá sa na menopauzu pripraviť?
Čo sa deje v našich telách a ako si vieme pomôcť?
Ako môžeme udržiavať vnútornú rovnováhu a psychickú pohodu?
Ako môžeme hľadať cesty k sebe a ako sa môžeme o seba starať?
S čím všetkým si musíme poradiť a ako na to?
Ako si môžeme byť vzájomne užitočné?
...A mnoho iných otázok vás určite napadá s príchodom tohto obdobia.

Čo zažijeme?
Priblížime si životné obdobie menopauzy a zmeny, ktoré s ním súvisia.
Pozrieme sa na témy, ktoré sa v tomto období života objavujú a možno nás trápia.
Budeme hľadať, čo potrebujeme, aby sme sa cítili spokojnejšie.
Budeme sa venovať starostlivosti o seba a svoje telo.
Budeme hľadať zdroje, ktoré nám môžu pomôcť v náročnejších situáciách.
Budeme zdieľať svoju múdrosť a vzájomne sa podporovať.
Budeme relaxovať, tancovať, tvoriť, vzájomne sa inšpirovať

Jednodňové stretntie bude dňa 17.2.2019 v Bratislave , Hagia Sofia-oáza pre telo a dušu od 10.00 do 15:30 hod., Klincova 20.

viac info: 0907141509 alebo jvaculciakova@gmail.com

Príspevok: 45€

Lektorka: Jana Almaja Vaculčiaková

PRIHLASUJTE SA, prosím, na jvaculciakova@gmail.com Záujem o účasť potvrďte zálohovou platbou 20€ na účet: SK7909000000000402936872. Do poznámky ku platbe, uveďte názov seminára a vaše meno. Zvyšok platby sa hradí na mieste. Ďakujeme.

So sebou si prineste pohodlné oblečenie na pohyb, symbol, predmet pomocou ktorého budete vedieť porozprávať o tom ako vnímate obdobie menopauzy. Všetky ostatné pomôcky sú na akciu zabezpečené.

Prihlásené ženy budeme kontaktovať pred akciou a pošleme bližšie info.

Tešíme sa na stretnutia s vami :))

www.sulad.sk

Najbližší termín akcie: 17.2.2019