Yin jóga - jarná očista

09.03.2019

Jarný workshop YIN JÓGA - JARNÁ OČISTA.


Yin jóga stimuluje dráhy meridiánov - energetických dráh v tele, ktorými prúdi životná energia. Nazýva sa tiež akupunktúrou bez ihly, nakoľko vytvorením tlaku na body pozdĺž meridiánov ovplyvňuje zdravie konkrétnych orgánov rovnakým spôsobom ako akupunktúra.


Na tomto jarnom workshope sa naučíme zostavu asán zameranú na meridiány pečene a žlčníka, ktoré sú podľa tradičnej čínskej medicíny spájané s obdobím jari a jarnej očisty tela. Spolu s prírodou sa tieto orgány na jar aktivujú, intenzívnejšie pracujú aby pomohli po zime zaťaženému organizmu detoxikovať sa. Po takejto - pre telo prirodzenej očiste - dochádza k zvýšeniu vitality, prirodzenému odstráneniu nadbytočných kilogramov, zlepší sa kvalita pleti, nálada a celkový pocit zo života.


Ďalším výrazným benefitom yin jógy je aktivovanie regenerácie spojivových tkanív v ľudskom tele, čím výrazne zlepšuje flexibilitu kĺbov a celkovú ohybnosť tela a chrbtice. Tento druh jógy je vhodný ako doplnok k jangovým štýlom jogy (vinyasa, ashtanga, bikram, a pod.) a aktívnym druhom športu.
Yin jóga tiež výrazne ukľudňuje a harmonizuje myseľ, odstraňuje stres a znižuje psychické aj emočné napätie, ktoré sa v dnešnej hektickej dobe v tele hromadí. 


Program:
16:00 - 16:45 hod: Yin jóga teória, meridiány pečene a žlčníka, vplyv yin jógy na vnútorné orgány a flexibilitu tela
16:45 - 17:00 hod: prestávka
17:00 -17:30 hod: Yin jóga prax - vysvetlenie jednotlivých asán
17:30 - 17:40 hod: prestávka
17:40 - 19:00 hod: Yin jóga prax (skupinová hodina)


Po hodine yin jógy budete odchádzať zrelaxovaní a zregenerovaní.


KDE: HAGIA SOFIA - oáza pre telo i dušu, Klincová 743/20 (Ružinov), Bratislava

PARKOVANIE: voľné, vo dvore. Vjazd z ľavej strany budovy pozdĺž Klincovej 22


KEDY: 09.marec 2019, 16:00 - 19:00hod


REZERVÁCIE: správou na fb alebo mailom na lucia.wister@gmail.com (počet miest je obmedzený)


CENA: 20 eur