Yin jóga - leto a element oheň (srdce, tenké črevo)

09.06.2019

Srdečne Vás pozývam na letný workshop YIN JÓGY:  element OHEŇ (orgány srdce a tenké črevo) Yin jóga stimuluje dráhy meridiánov - energetických dráh v tele, ktorými prúdi životná energia. Nazýva sa tiež akupunktúrou bez ihly, nakoľko vytvorením tlaku na body pozdĺž meridiánov ovplyvňuje zdravie konkrétnych orgánov rovnakým spôsobom ako akupunktúra.

Na tomto workshope sa naučíme zostavu asán zameranú na meridiány srdca a tenkého čreva, ktoré sú podľa tradičnej čínskej medicíny spájané s obdobím leta a elementom ohňa. Silné, zdravé srdce je pre dlhý a spokojný život nevyhnutnosťou; tenké črevo zodpovedá za oddelenie čistého a nečistého, a to nielen v súvise s potravou, ale aj našimi myšlienkami a duševnou jasnosťou. Keď tieto orgány fungujú správne a sú zdravé, cítime sa psychicky aj mentálne dobre. Avšak v prípade ich väčšej záťaže, či ochorenia alebo poruchy, prejaví sa takýto stav v tele napr. stavmi silného búšenia srdca, bolesťami v hrudi, poruchami spánku, nočnými návalmi tepla, duševnými problémami, a pri tenkom čreve napr. poruchami vylučovania.

Pravidelnou praxou tejto zostavy nielen posilníme naše srdce a zlepšíme stav tenkého čreva, ale zároveň aj aktivujeme na úrovni emócií pocity odpustenia a oslobodenia sa od situácií, ktoré nás v minulosti zranili.

Ďalším výrazným benefitom yin jógy je aktivovanie regenerácie spojivových tkanív v ľudskom tele, čím výrazne zlepšuje flexibilitu kĺbov a celkovú ohybnosť tela a chrbtice. Tento druh jógy je vhodný ako doplnok k jangovým štýlom jogy (vinyasa, ashtanga, bikram, a pod.) a aktívnym druhom športu.
Yin jóga tiež výrazne ukľudňuje a harmonizuje myseľ, odstraňuje stres a znižuje psychické aj emočné napätie, ktoré sa v dnešnej hektickej dobe v tele hromadí.

Program:
15:00-16:00 hod: yin jóga teória, meridiány srdca a tenkého čreva, vplyv yin jógy na vnútorné orgány a flexibilitu tela
16:00-16:15 hod: prestávka
16:15-17:15 hod: yin jóga prax - vysvetlenie jednotlivých asán
17:15-17:30 hod: prestávka
17:30-18:45hod: yin jóga prax (skupinová hodina)
18:45-19:00hod: priestor na otázky

KDE: HAGIA SOFIA - oáza pre telo i dušu, Klincová 743/20 (Ružinov), Bratislava

KEDY: 09.jún 2019, 15:00 - 19:00

CENA: 25 eur

REZERVÁCIE
: správou na FB LuciaYoga alebo e-mailom na lucia.wister@gmail.com (počet miest je obmedzený)

Po hodine yin jógy budete odchádzať zrelaxovaní a zregenerovaní.

Teším sa na Vás
🙏💖
Lucia