Yin jóga workshop - jesenná detoxikácia s yin jógou

08.09.2019

Srdečne vás pozývame na workshop yin jógy zameraný na jesennú detoxikáciu organizmu.
YIN JÓGA je kombináciou jogínskej a taoistickej tradície. Stimuluje dráhy meridiánov - energetických dráh v tele, ktorými prúdi životná energia. Nazýva sa tiež akupunktúrou bez ihly, nakoľko vytvorením tlaku na body pozdĺž meridiánov ovplyvňuje zdravie orgánov rovnakým spôsobom ako akupunktúra.
Na workshope sa zameriame na zostavu ásan, ktoré posilňujú funkciu orgánov v zmysle TČM najviac aktívnych a zároveň najviac zaťažených v období jesene: žalúdok a slezina (obdobie prechodu leta do jesene), pľúca a hrubé črevo (obdobie celej jesene).
Tieto orgány zodpovedajú v tele nielen za trávenie a rozklad potravy, ale aj kvalitu dýchania a priamo ovplyvňujú náš imunitný systém.

Jin jógou, ktorá stimuluje prúdenie prány v energetických dráhach týchto orgánov, dokážeme podporiť ich činnosť a tým:
- zlepšiť svoje trávenie a zároveň sa odľahčiť od stresu, ktorý nám v dnešnej hektickej dobe často prechádza priamo do žalúdka a spôsobuje v ňom rôzne problémy
- odstrániť ťažkosti s dýchaním (astmatici, fajčiari)
- zlepšiť vyprázdňovanie tela a prečistenie celého organizmu (dôležité pre ľudí trpiacich únavou alebo pocitom vyčerpania; pri nadváhe, kožných problémoch: ekzémy, akné; pri hemoroidoch).

Obdobie jesene je v súlade s cyklami prírody ideálnym obdobím na detoxikáciu organizmu, či už sa potrebujeme zbaviť nadbytočných kíl alebo emočnej/mentálnej/psychickej záťaže.
Podľa tradičnej čínskej medicíny je jeseň časom, kedy je telo prirodzene nastavené na púšťanie a uvoľnovanie všetkého, čo je pre nás už nepotrebné, a práve yin jóga nám v tomto ročnom období pomáha detoxikovať organizmus najviac prirodzenou, a teda aj efektívnou a pomerne jednoduchou cestou.
Výsledkom pravidelného cvičenia jesennej yin jógovej zostavy býva, že sa aj počas depresívnej novembrovej atmosféry cítime vitálne a plní zdravia a energie.
Ďalším výrazným benefitom yin jógy je aktivovanie regenerácie spojivových tkanív v ľudskom tele, čím výrazne zlepšuje flexibilitu kĺbov a celkovú ohybnosť tela a chrbtice.

PROGRAM:
15:00 - 16:15 hod: yin jóga teória, meridiány žalúdka, sleziny, pľúc a hrubého čreva, vplyv yin jógy na vnútorné orgány a flexibilitu tela
16:15 - 16:30 hod: prestávka
16:30 -17:30 hod: yin jóga prax - vysvetlenie jednotlivých asán a priestor na otázky
17:30 - 17:40 hod: prestávka
17:40 - 19:00 hod: yin jóga prax (skupinová hodina)

Prihlasujte sa e-mailom na: lucia.wister@gmail.com

Cena: 25€

Workshop sa uskutoční tu: HAGIA SOFIA - oáza pre telo i dušu, Bratislava